برندینگ دیجیتال + چطور آن را به درستی انجام دهیم؟

برندینگ دیجیتال + چطور آن را به درستی انجام دهیم؟ | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن
فهرست مطالب

در دنیای امروز برند بدون حضور دیجیتال درست مانند ماشین بدون لاستیک است. به این معنا که این برند وجود دارد اما نمی تواند پیشرفت کرده و روبه جلو حرکت کند. برندهای امروزی برای دیده شدن باید از ابزارهای مختلف دنیای دیجیتال استفاده کنند و با برنامه ریزی برای یک استراتژی مشخص خود را به دیگران بشناسانند. برندینگ دیجیتال به برند شما برای بهتر دیده شدن و کسب درآمد بالاتر کمک می کند. البته به شرطی که آن را درست انجام دهید.

برای یادگیری شیوه درست استفاده از این روش تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

برندینگ دیجیتال (Digital Branding) چیست؟

برندینگ فرایندی استراتژیک و خلاقانه است که به مشتریان بالقوه شما می گوید که شما که هستید، چه محصولاتی را ارائه می دهید و چرا آنها باید از شما خرید کنند. این فرایند نام شما را به عنوان برندی به یادماندنی در ذهن مخاطب هک می کند و در نهایت باعث افزایش مشتریان دائمی و فروش شما خواهد شد.

برندینگ دیجیتال بخشی از فعالیت برندینگ است که در آن از وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن ها و دیگر امکانات دنیای دیجیتال برای معرفی برند شما استفاده می شود.

برندینگ دیجیتال چیست؟ | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

تفاوت بازاریابی دیجیتال و برندینگ دیجیتال در چیست؟

در برندینگ دیجیتال هدف اصلی برندسازی و معرفی برند شما به مشتریان است. به گونه ای که این نام برای همیشه در ذهن آنها باقی بماند و آنها را به مشتریانی وفادار تبدیل کند؛ اما در بازاریابی دیجیتال، هدف اصلی یافتن مشتری های جدید و ایجاد فروش است.

در فرایند ساخت برند دیجیتالی، از ابزارهای مختلفی نظیر شبکه های اجتماعی، ایمیل، ویدیو، محتوای متنی و… استفاده می شود. این ابزارها همگی به مشتریان بالقوه شما یادآوری می کنند که می توانند برای خرید محصول به برند شما اطمینان کنند.

مزایای برندینگ دیجیتال

حضور پررنگ در دنیای دیجیتال باعث می شود که مشتریان احساس کنند که این محصول یا خدمت دقیقا برای خود آنها طراحی شده است. در واقع گوشی های موبایلی که مدام در دستان مشتریان ما قرار دارند، یک وسیله کاملا شخصی و قابل اطمینان هستند. پس می توانید از طریق تعاملات روزمره در این گوشی ها، اعتماد مشتریان خود را جذب کرده و آنها را به خرید محصولات ترغیب کنید.

انجام درست برندینگ دیجیتال باعث می شود که مشتریان فکر کنند که شما مستقیما در حال صحبت با خود آنها هستید. تداوم این احساس آنها را به مشتریان دائمی و دنبال کنندگان همیشگی تبدیل خواهد کرد.

علاوه بر این حضور در فضای دیجیتال به مشتری شما این امکان را می دهد که شما را پیدا کرده و درباره محصولاتتان تحقیق کند. زمانی که او نام یک محصول را جستجو می کند و شما به عنوان اولین نتیجه به او نشان داده می شوید، بخش زیادی از اعتماد او را جلب کرده اید.

این یک قدم بزرگ در راستای پیشرفت کسب و کار شما است. به یاد داشته باشید که اگر مشتری با جستجوی نام شما چیزی در فضای آنلاین پیدا نکند، عملا برای او وجود خارجی نخواهید داشت.

۷ مولفه که نشان می دهد شما برندینگ دیجیتال را به درستی انجام می دهید.

Digital Branding | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

۱.‌ لوگو

لوگو تصویری است که از برند شما در ذهن مخاطب باقی می ماند. این تصویر باید کاملا با نوع کسب و کار، ارزش ها و مخاطبین هدف شما مطابقت داشته باشد. معمولا لوگو تصویری بسیار ساده اما تاثیرگذار و به یادماندنی است.

این تصویر نباید آن قدر پیچیده باشد که مخاطب آن را لابه لای انبوه تصاویری که هرروز می بیند گم کند. با در نظر گرفتن این نکات می توانید یک لوگوی خوب و به یادماندنی داشته باشید.

  • استفاده از رنگ های مناسب لوگوی شما را برجسته می کند.
  • لوگو باید ازنظر اندازه برای قرار گرفتن در تمام محصولات و مدارک کاری شما مناسب باشد.
  • لوگو باید نام برند شما و اصلی ترین خصوصیت آن را به مشتریان یادآور شود.

۲. وب سایت

وب سایت شما مکانی است که مشتریان می توانند هر اطلاعاتی درباره برند شما را از آن کسب کنند. وب سایت را تا حد امکان ساده و درعین حال جذاب بسازید تا مشتریان بتوانند به سرعت اطلاعات موردنیاز خود را پیدا کنند.

برای راحتی بیشتر مشتری می توانید بخش های مهم تر را برجسته تر کنید و اطلاعات اصلی را درست در معرض دید مشتریان قرار دهید. وب سایت شما باید دارای ساختار خزنده باشد. به این معنا که هم مشتریان و هم موتورهای جستجو بتوانند به راحتی به همه اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشند.

همواره مطمئن شوید که همه دکمه ها و لینک های موجود در وب سایت کار می کنند. چراکه لینک های خراب باعث از بین رفتن اعتماد مشتریان می شوند.

۳. سئو

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو همان چیزی است که باعث می شود که برند شما به راحتی در نتایج جستجوی کاربران به آنها نمایش داده شود. گفتیم که در فرایند برندینگ دیجیتال وب سایت اهمیت زیادی دارد. به شرطی که با استفاده از قوانین سئو به رشد آن کمک کنید.

یک مکان عالی برای شروع رتبه بندی سایت استفاده از رهنمودهای گوگل وب مستر است. در ادامه این بخش تعدادی از نکات برتر آنها را آورده ایم.

  • اطمینان حاصل کنید که موتورهای جستجو می توانند از هر صفحه از سایت شما به صفحات دیگر آن بروند.
  • صفحات را ابتدا برای کاربر طراحی کنید نه موتورهای جستجو.
  • با ارائه اطلاعات مفید و طراحی های جذاب، وب سایت خود را از دیگران متمایز کنید.
  • به طور مداوم سایت خود را ازنظر لینک های خراب و امنیت کنترل کنید.
  • از ابزارهای موجود برای پیدا کردن کلمات کلیدی متداول استفاده کنید.

SEO in digital branding | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

۴. شعار مخصوص برند

یکی از درست ترین راهکارها برای برندینگ دیجیتال، ساخت یک شعار ساده و به یادماندنی برای برند شما است. این شعار باید منعکس کننده فعالیت های شرکت شما باشد و اهمیت برند شما را به مشتریان یادآور شود.

نکته مهم این است که شعار مخصوص برند شما باید روی نقاط مثبت و راه حل هایی که برای حل مشکلات ارائه می دهید تمرکز کند نه مشکلاتی که مشتریان دارند. شعار شما باید برای استفاده در فضای اینترنت کاملا مناسب باشد و کاربران اینترنتی را جذب کند.

۵. شبکه های اجتماعی

فارغ از سن و سال و طبقه اجتماعی، به نظر می رسد که همه را می توان در شبکه های اجتماعی پیدا کرد. پس قدرت آنها را برای برندینگ دیجیتال و جذب مشتری فراموش نکنید. همه پست های خود را متناسب با ویژگی های مخاطبین فضایی که در آن فعالیت می کنید طراحی کنید.

حتما برای زمان ها و تاریخ های خاص پست داشته باشید و تعامل خود با مخاطبین را حفظ کنید. با استفاده از ابزارهای موجود پیشرفت خود را بررسی کنید تا متوجه شوید که مخاطبان شما در کدام یک از شبکه های اجتماعی فعال ترند و به کدام نوع محتوا واکنش بهتری نشان می دهند.

۶. ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ راهی آسان و در دسترس برای ارتباط با مشتریان است. تقریبا همه افراد به خصوص کسانی که از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنند، ایمیل دارند. با استفاده از ایمیل های قوی و قدرتمند می توانید مشتریان دائمی و وفاداری پیدا کنید.

توجه داشته باشید که قبل از ارسال ایمیل باید مشخص کنید که هدف شما از ایمیل مارکتینگ دقیقا چیست. معرفی محصول جدید، خبرنامه، تعامل با مشتری و اطلاع تخفیف های جدید همگی می توانند یک هدف تاثیرگذار برای افزایش نرخ کلیک بر روی لینک های موجود در ایمیل شما باشند.

ایمیل مارکتینگ در برندینگ دیجیتال | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

۷. بازاریابی محتوا

در برندینگ دیجیتال تولید محتوا اهمیت زیادی داد. در دنیای دیجیتال شما باید با مشتری خود تعامل داشته باشید و مطمئن شوید که او تبلیغات شما را می بیند. بازاریابی محتوا راهی است که به شما کمک می کند به جنبه انسانی برند خود فکر کرده و با ارائه محتواهای جذاب و خلاقانه مخاطب را به محصول خود جذب کنید.

در بازاریابی محتوا باید به مشتریان درباره برند و محصولات خود اطلاعات دهید و او را علاقه مند به استفاده از محصولات شرکت خود کنید. به گونه ای که مخاطبین گذرا به مشتریان دائمی تبدیل شوند.

آیا به دنبال یک آژانس دیجیتال مارکتینگ جدید هستید؟

با ما تماس بگیرید تا به شما بگوییم چطور فکر می‌کنیم، مسائل را چطور تحلیل می‌کنیم و چطور به حل آن اقدام می‌کنیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x