کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ ریواس

به سفارش: رستوران ریواس
طراحی، اجرا ایونت اینفلوئنسر مارکتینگ رستوران ریواس – ۱۳۹۵
نمونه گزارش کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ ریواس
دیجیتال مارکتینگ برای رستوران ریواس
کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ ریواس یکی از معدود کمپین‌های بسیار موفق اینفلوئنسر مارکتینگ است که در ایران برگزار شده است. این کمپین در سال ۱۳۹۵ در رستوران ریواس و در اینستاگرام برگزار شد.

ریواس رستورانی است که در منطقه ۱ تهران و در کنار بزرگراه چمران و در محدوده خیابان الف منطقه زعفرانیه قرار دارد. 

این کمپین با یک هدف و آن هم افزایش آگاهی از برند و سهم صدای آن برگزار شد. 

کمپین یار خلاق ریواس با شرکت ۷ اینفلوئنسر در مدت ۳ هفته برگزار شد و یکی از بزرگترین کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی شبکه اجتماعی است که در ایران برگزار شده است. 

کمپین با حضور ۷ اینفلوئنسر برگزار و ۱۵ صفحه اینستاگرامی در آن به صورت مستقیم درگیری پیدا کردند. 

چیزی که این کمپین را منحصر به فرد می کند، زمان اجرای آن، نتایج بدست آمده و گستره برگزاری آن است. این کمپین در سال ۹۵، زمانی که تجربه‌ای در این حوزه به این گستره وجود نداشت برگزار شد و توانست بیش از ۱۰۰۰ مشارکت مستقیم و بیش از ۵۰۰ هزار مشارکت عمومی بدست آورد. 

۰ +

فالور بدست آمده

۰ +

اشتراک گذاری هشتگ

۰ ٪

رشد بازدید از پروفایل

مسابقه یار خلاق ریواس

کمپین اینلفوئنسر مارکتینگ

ریواس رستورانی است که در منطقه ۱ تهران و در کنار بزرگراه چمران و در محدوده خیابان الف منطقه زعفرانیه قرار دارد. 

این کمپین با یک هدف و آن هم  افزایش آگاهی از برند  و سهم صدای آن برگزار شد. 

کمپین یار خلاق ریواس با شرکت ۷ اینفلوئنسر در مدت ۳ هفته برگزار شد و یکی از بزرگترین کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی شبکه اجتماعی است که در ایران برگزار شده است. 

کمپین با حضور ۷ اینفلوئنسر برگزار و ۱۵ صفحه اینستاگرامی در آن به صورت مستقیم درگیری پیدا کردند. 

چیزی که این کمپین را منحصر به فرد می کند: 

زمان اجرای آن، نتایج بدست آمده و گستره برگزاری آن است. این کمپین در سال ۹۵، زمانی که تجربه‌ای در این حوزه به این گستره وجود نداشت برگزار شد و توانست بیش از ۱۰۰۰ مشارکت مستقیم و بیش از ۵۰۰ هزار مشارکت عمومی بدست آورد. 

شکل مسابقه

اول:
چند تن از اینفلوئنسر های تاثیرگزار محبوب ایرانی، از فالوئر خود می خواهند که در یک مسایقه آشپزی شرکت کنند. در این مسابقه، شرکت کننده می بایست یک غذا به انتخاب خود، به صورت خلاقانه ارائه دهد. 

دوم: 
اینفلوئنسر از بین تمام شرکت کننده ها، یکی را به انتخاب خود بر می گزیند و صاحب غذای برگزیده، بعنوان »یار خالق« او معرفی می گردد.

سوم:
این دو می بایست در یک روز مشخص قبل از مسابقه نهایی، در رستوران ریواس حضور پیدا کرده و با »راهنما« که توسط رستوران معرفی شده است، به تهیه یک غذای خلاقانه بپردازند. 

چهارم:
پس از تکرار تمامی این مراحل برای اینفلوئنسرهای شرکت کننده و یار خالقشان، تمامی تیم ها، در محل رستوران ریواس حضور پیدا کرده، و در حضور مهمانان، داورها و سایر شرکت کنندگان، به طور همزمان غذای خود را تهیه می کنند.

پنجم:
این غذا پس از پایان مسابقه در مدتی مشخص، داوری شده و به اعضای تیم های اول و دوم جوایزی اهدا می شود. همینطور پس از اتمام مسابقه، به افرادی که در طول برگزاری این رویداد، در فضای اینستاگرام فعال بوده و به هر نحوی فعالیتی از خود نشان داده اند، جوایزی اهدا می‌شود.

شکل گیری ایده کمپین

رستوران ریواس، در نظر داشت تا با تمرکز روی شبکه های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال، به مقبولیت و محبوبیت هدفمند دست پیدا کند. برای همین، صفحه اینستاگرام خود را بوجود آورد. پس از مدتی فعالیت و نرخ رشد کند آمار بازدید، تصمیم گرفت تا مدیریت دیجیتال مارکتینگ خود را به گروهی دیگر بسپارد. گروه دیماژن مدیریت این امر را بر عهده می گیرد و پس از فعالیتی دو ماهه، طرح ایجاد رویداد تبلیغاتی مسابقه یار خالق را ارائه می دهد. این طرح با این هدف تهیه شده بود که نرخ بالایی از مشارکت در مدت کوتاهی ایجاد شود. قرار شد که این مشارکت، با طراحی روش هایی برای تسری به محیط واقعی تکمیل شده و زمینه برای بهره برداری محتوای دیجیتال بیشتر فراهم شود.

بهترین راه برای بالا بردن نرخ مشارکت مورد نظر، بهره گیری از اینفلوئنسرهایی بود که برای رسیدن به این هدف مناسب بودند.

اهداف کمپین

ما می خواستیم تعداد فالورهای واقعی صفحه ریواس را باال ببریم. آمار و ارقام نشان می داد که متوسط نرخ مشارکت (Engagement) متوسط برای صفحات اینستاگرام حدود ۳ درصد تعیین شده است. همینطور عددی که برای بکارگیری هشتگ (Impression) اعلام شده بود زیر ۱ درصد بود.

عددی که برای جذب فالور در نظر داشتیم ۱۰K بود. آن موقع تعداد فالورهای ریواس به
زحمت به ۱۸۰۰ میرسید. رسیدن به ۱۰K کمی جسورانه بود. ضمن اینکه می خواستیم
مسابقه شرکت کنندگان زیادی داشته باشد. رقمی که برای ایمپرشن در نظر گرفته
بودیم حدود ۱۰۰۰ بود. ما می توانستیم با درگیر کردن حدود ۲۶۶۰۰۰ نفر، حدود
۸۰۰۰ فالوور جذب کنیم. ۱۰۰.۰۰۰ نفر فعال برای اینکه ما به ایمپرشن مورد نظر
برسیم کافی بود. اما ما ۲۶۶.۰۰۰ نفر را در نظر گرفته بودیم.

#یارخلاق

بخشی از این تولید محتوا، داخل کردن افرادی بود که به مخاطبان هدف بودند. ما رقمی در حدود ۱۰۰۰ برای Impression پیش بینی کرده بودیم. هشتگ #یارخالق این کار را برای ما انجام می داد. آماری که پس از تمام بهره برداری از این رویداد وجود داشت، ۱۴۷۰ پست بود که با هشتگ #یارخالق به هر دو صورت نشر یافته بود. ما چیزی در حدود ۴۰ درصد بیش از آنچیزی که می خواستیم Impression بدست آورده بودیم و این در بین آماری که در کل رویدادهای دیجیتالی وجود داشت منحصر به فرد بود.
در این بین ما به یک نکته توجه نکرده بودیم و آن تفاوت کاراکتر بعضی حروف در سیستم عامل های مختلف بود. مشکل آنجا بود که برخی کاربران از گوشی های اندرویدی و بعضی از آیفن استفاده می کردند. 

حرف «ی» در گوشی های آیفن با گوشی های اندرویدی متفاوت است و بنا براین ما دو نوع هشتگ #یارخالق را در Impression داشتیم. چاره ای نبود. باید هر دوی این هشتگ ها را رصد می کردیم.

جمع بندی

بعد از این رویداد، ریواس به روال عادی کنترل صفحه خود پرداخت. امروز (تا اواخر سال ۹۵)  و با گذشت چند ماه، و با افت شدید نرخ مشارکت پست ها، همچنان تعداد فالوئر های ریواس از ۷K پایینتر نیامده است. معنای این اتفاق، وفاداری فوق العاده باالی فالوئرهای ریواس است. و تنها دفاع ما از عملکردمان، همین ثبات در تعداد فالوئرها است. در این بین رکورد ۲.۰۰۰.۰۰۰  بازدید از یکی از پست ها در نوع خود بی سابقه است. 

ویدئوها در مجموع ببیش از ۵۰۰ هزار بار دیده شدند که رکورد بیش از ۱۸۰ هزار بار
دیده شدن یکی از ویدئو ها
نتیجه این پروژه بود.

دانلود گزارش اینفلوئنسر مارکتینگ ریواس

شامل ۷۷ صفجه گزارش تحلیلی از شروع کمپین و نتایج بدست آمده