بهترین نرم افزار CRM کدام است؟

بهترین نرم افزار CRM کدام است؟ | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن
فهرست مطالب

مشاغل مختلف از نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM برای تعامل و ایجاد ارتباط با مشتریان خود استفاده می کنند. این نرم افزارها ممکن است در فضای ابری یا هاست داخلی پیاده سازی شوند. در هر حال استفاده از آن ها به تیم های فروش کمک می کند که داده های مشتریان خود را مدیریت کنند. بهترین نرم افزار CRM نرم افزاری است که برای مشاغل کوچک و بزرگ قابل استفاده باشد و بتواند به رشد آن کمک کند.

نرم افزار CRM چیست؟

نرم افزار یا فناوری CRM سیستمی از ابزارها است که با هدف مدیریت ارتباط با مشتری طراحی شده است.

نرم افزار CRM به کسب و کارها کمک می‌کند اطلاعات مشتریان خود را برای مدیریت بهتر ارتباط با مشتریان، جمع آوری، طبقه بندی و آنالیز کنند. این ابزار می‌تواند به مدیریت تماس، مدیریت فروش و بهره وری کمک ویژه‌ای کند.

در حال حاضر از ابزار CRM برای مدیریت روابط مشتری در کل چرخه بازاریابی، فروش، تجارت دیجیتال و تعاملات با مشتری استفاده می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید از این ابزار برای مدیریت یافتن مشتری جدید، ارائه پشتیبانی و خدمات اضافی در طول ارتباط با مشتری و پیشرفت تجارت خود استفاده کنید.

نرم افزار CRM برای چه کسانی مفید است؟

باید بدانید نرم افزار CRM‌ تقریبا برای هر کسب و کاری و برای هر اندازه ای از آن کارآمد و مفید است. 

بسیاری از افراد نمی دانند که کاربرد CRM چیست و چگونه می توان از آن برای بهبود تجارت استفاده کرد.

بیشتر صاحبان کسب و کارهای کوچک معتقد هستند که به دلیل محدود بودن مرزهای کسب و کار، نیازی به استفاده از سیستم CRM ندارند. اما از زمانی که شما فعالیت تجاری خود را در فضای آنلاین کلید می زنید، به اطلاعات جمع آوری شده در CRM نیاز خواهید داشت.

انواع نرم افزار CRM

اگر شما هم صاحب یا مدیر یک سازمان کوچک هستید، شاید تصور کنید این کار بسیار هزینه‌بر است. اما درست به همین علت است که انواع نرم افزار CRM با میزان کاربری متفاوت عرضه شده است.

سابق بر این، تنها شرکت‌های بزرگ تکنولوزی نظیر ماکروسافت، نرم افزارهای گسترده CRM را عرضه می‌کردند که بیشتر برای سازمان های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گرفت.

اما امروز بسیاری از شرکت ها نسخه های سبک‌تر و با کاربری ساده‌تر را برای سازمان های کوچکتر نیز ارائه می‌کنند.

امروز به طرق زیر می‌توانید از ابزار CRM بهره بگیرید:

    • خرید نسخه های Enterprise مانند ماکروسافت داینامیک سی آر ام – Microsoft Dynamic CRM
    • نسخه های ساده تری از CRM که در بازار موجود است.
    • نسخه های پلتفرمی و اشتراکی (بر مبنای پرداخت حق اشتراک) که به صورت آنلاین وجود دارند.

تنها نکته چیزی است که در بالاتر هم به آن اشاره کردیم. اینکه بدانید ورود گریز نا پذیر به این حوزه، نیازمند اضافه شدن تفکر دیجیتالی است. این مسئله تحت عنوان Digital Transformation طبقه بندی می شود.

بهترین نرم افزار های CRM

در ادامه بهترین نرم افزار های CRM موجود را معرفی خواهیم کرد. نرم افزارهایی که استفاده از آن ها به رشد شما کمک زیادی خواهد کرد.

Salesforce : بهترین نرم افزار CRM برای کسب و کارهای در حال رشد

Salesforce یکی از جامع ترین لیست ویژگی های CRM موجود در بازار را ارائه می دهد. این نرم افزار برای مشاغلی که نیازها یا محدودیت های بسیار خاص دارند، قابل استفاده خواهد بود. این نرم افزار می تواند میزان رشد را پیش بینی کند و ویژگی های مفید بسیار زیادی دارد.

علت اصلی اینکه Salesforce در لیست بهترین نرم افزار CRM قرار گرفته، این است که اطلاعات موجود در این نرم افزار به صورت خودکار به روزرسانی می شوند تا همواره مطمئن باشید که تیم های فروش به جدیدترین داده ها دسترسی دارند.

با رشد کسب و کار خود می توانید این نرم افزار را ارتقا داده و برنامه هایی برای کنترل عملکرد، امتیازدهی به فعالیت ها و پیش بینی موفقیت استراتژی های طراحی شده را به آن اضافه کنید. همچنین می توانید از ابزارهای ایجاد کاتالوگ محصولات، تعیین قیمت، ذخیره قراردادها و سفارش های مشتری نیز استفاده کنید.

مشکل اصلی این نرم افزار این است که با ارتقای برنامه و استفاده از امکانات بیشتر، همه چیز کمی پیچیده می شود؛ اما با آموزش های جامعی که در داخل برنامه قرار داده شده و تیم پشتیبانی قدرتمند، در مدتی کوتاه پاسخ همه سوالات خود را دریافت خواهید کرد.

Salesforce : بهترین نرم افزار CRM برای کسب و کارهای در حال رشد | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

Monday.com : بهترین نرم افزار CRM برای مدیریت جامع پروژه ها

این نرم افزار یک راه حل مناسب برای صرفه جویی در هزینه ها است. با استفاده از آن می توانید همه پروژه های موجود را پیگیری و مدیریت کنید. درواقع نرم افزار Monda.com به شما این امکان را می دهد که یک نقشه راه ثابت برای کسب  وکار خود بچینید و دقیقا روی مشتریان خود تمرکز کنید.

رابط کاربری این نرم افزار بسیار روان و ساده است. شما می توانید اطلاعات موردنیاز خود را تنها با یک کلیک ساده به دست آورید و آن ها را طبقه بندی کنید.

این نرم افزار با روش های مختلف مدیریت پروژه مانند sprints، agile و waterfall کاملا سازگار است و می توانید به راحتی همه گردش کارهایی را که قبلا ثبت کرده اید، به آن منتقل کنید.

با استفاده از این نرم افزار می توانید حجم کار باقیمانده از هر پروژه را تشخیص دهید و دقیقا متناسب با نیاز هر پروژه منابع موجود را تقسیم کنید. ویژگی های مدیریت پروژه در این نرم افزار به کمک خدمات بازاریابی و ابزارهای مدیریت فروش می تواند قابلیت های ارتباط با مشتری را تکمیل کند.

Monday.com : بهترین نرم افزار CRM برای مدیریت جامع پروژه ها | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

Freshworks CRM : بهترین نرم افزار CRM برای تماس تلفنی

Freshworks CRM به عنوان بهترین نرم افزار CRM برای تماس تلفنی، ابزاری مناسب برای متخصصان فروش است. چراکه این افراد تماس های زیادی برقرار می کنند و برای مدیریت داده هایی که از طریق تماس ردوبدل می شود، نیاز به CRM دارند. با استفاده از این نرم افزار می توانید شماره تلفن های خود را در پلتفرم CRM ثبت کنید و یک شماره محلی از بیش از ۹۰ کشور بخرید.

گزینه های داخلی این نرم افزار شامل ضبط تماس، انتقال تماس، ویدیو کنفرانس و… می شود که به شما این امکان را می دهد که مستقیما از خود نرم افزار با هر جایی از دنیا تماس برقرار کنید.

با استفاده از این نرم افزار می توانید آهنگ زنگ های سفارشی تنظیم کنید، پیام های تلفنی سفارشی سازی شده بفرستید و درن هایت تعامل با شرکت خود را به تجربه ای خوشایند برای مشتریان تبدیل کنید. ویژگی اصلی این نرم افزار این است که برای استفاده از آن نیاز به خرید برنامه ندارید و تنها هزینه امکاناتی را پرداخت می کنید که واقعا به آن ها نیاز دارید.

Freshworks CRM : بهترین نرم افزار CRM برای تماس تلفنی | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

Keap CRM : بهترین نرم افزار CRM برای استفاده آسان

نرم افزار keap ترکیبی از ابزارهای فروش و بازاریابی دیجیتال است که همه داده های مربوط به فعالیت های شما و مشتریان را در مکانی واحد نگه می دارد. راه اندازی و استفاده از این نرم افزار بسیار آسان است. به همین دلیل همه صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ می توانند از آن استفاده کنند.

خبر خوب اینکه شما می توانید به صورت رایگان از دیگر نرم افزارهای CRM به keap مهاجرت کنید و از امکانات گسترده آن مانند پشتیبانی چت زنده، کتابخانه آنلاین و برخی آموزش ها استفاده کنید.

این برنامه دارای یک سطح ابتدایی است که برای مشاغل کوچک و نوظهور طراحی شده است. این سطح شامل ابزارهای اصلی است که برای مدیریت تعامل با مشتری ضروریت دارد.

در ادامه کار شما می توانید آن را به نسخه های بالاتر ارتقا دهید و از امکاناتی مانند زمان بندی و یادآوری جلسات با مشتری، همگام سازی ایمیل ها و سازمان دهی ارتباطات در سازمان استفاده کنید. همین ویژگی ها است که keap را در ردیف بهترین نرم افزار CRM قرار داده است.

Keap CRM : بهترین نرم افزار CRM برای استفاده آسان | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

Zoho CRM : بهترین نرم افزار CRM برای دورکاری

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که کارمندان دور کار زیادی دارید، بهتر است از برنامه Zoho استفاده کنید. این برنامه که نسخه اندروید و iOS آن نیز عرضه شده است، به شما این امکان را می دهد که به همه کارمندان از راه دور خود دسترسی بدهید تا اطلاعات همه آن ها یکدست و به روز باشد.

مزیت اصلی این برنامه که آن را در لیست بهترین نرم افزار CRM قرار داده این است که به شما این امکان را می دهد که به صورت آفلاین به داده های CRM دسترسی داشته باشید و آن ها را ویرایش کنید.

شما می توانید تماس ها، بازدیدهای مشتری و سایر فعالیت های خود را مستقیما در برنامه وارد کرده و برای تکمیل آرشیو خود نیز یادداشت ها و فایل های صوتی را ضمیمه برنامه کنید.

این برنامه دارای یک ابزار جستجوی قدرتمند است که به شما این امکان را می دهد که در سریع ترین زمان ممکن به اطلاعات موردنیاز خود دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید از این برنامه برای یادآوری قرارهای روزانه، برنامه ریزی فعالیت ها، ارسال ایمیل و افزایش بهره وری خود در طول روز استفاده کنید.

Zoho CRM : بهترین نرم افزار CRM برای دورکاری | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

Oracle NetSuite CRM : بهترین نرم افزار CRM برای تجارت الکترونیکی

این برنامه یک راه حل محبوب برای صاحبان مشاغل مختلف است که قصد دارند از سلایق و عادت های خرید مشتریان خود بیشتر آگاه شوند. این ابزار با جمع آوری اطلاعات خرید و فروش و تاریخچه معاملات به شما امکان پیش بینی رفتارهای آینده مشتریان را می دهد.

این سیستم سفارشات مشتری را در سبد خرید او ثبت می کند و زمانی که مشتری گزینه خرید را فشار می دهد، به صورت خودکار هزینه های حمل و نقل و مالیات را به هزینه کلی اضافه می کند.

با استفاده از این برنامه می توانید تاریخچه انصراف مشتریان از خرید، نتایج کمپین های بازاریابی و ارتباطات شرکت را ردیابی کنید. Oracle NetSuite ترکیبی از تجزیه و تحلیل داده های مشتری و ابزارهای مشترک مدیریت ارتباط با او است.

این ابزارها شامل مدیریت تماس ها، تجزیه و تحلیل خطوط فروش و مدیریت پرونده پشتیبانی مشتری می شود. کنار هم قرار دادن همه این اطلاعات به شما یک تصویر جامع و کامل از همه مشتریان می دهد. تصویری که با استفاده از آن می توانید کمپین های تبلیغاتی خود را به روز، اصلاح یا باز طراحی کنید.

Oracle NetSuite CRM : بهترین نرم افزار CRM برای تجارت الکترونیکی | آژانس دیجیتال مارکتینگ دیماژن

نرم افزار CRM برای چه کسانی مفید است؟

باید بدانید نرم افزار CRM‌ تقریبا برای هر کسب و کاری و برای هر اندازه ای از آن کارآمد و مفید است. 

بسیاری از افراد نمی دانند که کاربرد CRM چیست و چگونه می‌توان از آن برای بهبود تجارت استفاده کرد.

بیشتر صاحبان کسب و کارهای کوچک معتقد هستند که به دلیل محدود بودن مرزهای کسب و کار، نیازی به استفاده از سیستم CRM ندارند. اما از زمانی که شما فعالیت تجاری خود را در فضای آنلاین کلید می زنید، به اطلاعات جمع آوری شده در CRM نیاز خواهید داشت.

سخن پایانی

در هر فضایی به کارگیری نرم افزارهای مخصوص می تواند به آسان تر و سریع تر شدن کارها کمک زیادی بکند. برای مشاغلی که مدام باید با مشتریان سروکله بزنند و به سوالات آن ها پاسخ دهند، استفاده از بهترین نرم افزار CRM عالی ترین گزینه است. نرم افزار های CRM یا مدیریت ارتباط مشتری به کمک شما می‌آیند و کمک می‌کنند که ارتباط با مشتریان را راحت تر مدیریت کنید. فراموش نکنید که هرکدام از نرم افزارهای معرفی شده دارای کاربرد خاصی هستند. پس نیازی نیست که کار با همه آن ها را یاد بگیرید.

آیا به دنبال یک آژانس دیجیتال مارکتینگ جدید هستید؟

با ما تماس بگیرید تا به شما بگوییم چطور فکر می‌کنیم، مسائل را چطور تحلیل می‌کنیم و چطور به حل آن اقدام می‌کنیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x